
Ez volt a rövidebbik verzió.

Időközben mi is képet kapunk a szomorú jövőről, Reese emlékein keresztül. A romok között, temetetlen halottak maradványain taposó gyilkos gépek vadásznak az emberekre. Egyetlen parancs létezik: teljes megsemmisítés. Az emberiség a föld alá szorult, a felszínre kimerészkedni szinte egyenlő az öngyilkossággal.
A sztori előre haladtával egyre nyilvánvalóbbá válik a támadó gépi mivolta, főleg miután csavarkulccsal szereli a kezét és kiveszi a sérült szemét, aminek a helyén láthatóvá válik az optika.
Közben a szerelmi szál is megjelenik, mikor Reese elmeséli, hogy John annak idején adott Sarahról egy fényképet, akkor szeretett belé és emiatt jelentkezett a küldetésre.
Az utolsó nagy üldözés során a terminátor külső borítása leég, így láthatóvá válik teljes valójában. Hőseink egy összeszerelő üzembe menekülnek, ahol Reese még utoljára megpróbálja feltartóztatni a gépet, de csak fél sikert ér el. Szó szerint, mivel az ketté szakad, de még így sem adja fel. Végül Sarah egy hidraulikus présben kilapítja a kiborgot.
Kis ugrás az időben: Sarah, akinek már szépen nő a pocakja, dél felé tart, hogy felkészüljön a küszöbön álló világégésre, és közben magnóra diktálja észrevételeit, tapasztalatait, hogy majdan ezzel is segítse fiát. Tankolás közben épp Kyle-ról beszél, mikor egy suttyó kölyök lefényképezi, hogy egy kis pénzt keressen. Sarah megveszi a képet, és rájön, hogy ez lesz az a kép, amit a jövőben a fia majd Kylenak ad, és ami miatt beleszeret és vállalkozik az időutazása, hogy megmentse.
A nem túl eredetinek indult ötletből elsőrangú mestermű lett. Egy akaratlanul is humoros szöveg is összejött, bár ez inkább a magyar fordítóbrigádnak köszönhető, és első hallásra talán nem is olyan feltűnő. „ A 600-asok gumi bőrrel készültek. Ki lehetett szúrni őket. „
Az időparadoxont is sikerült belevinni a végére ("Vajon ideküldöd-e, ha tudod, hogy ő az édesapád? Ha nem küldöd, sohasem születsz meg"), sőt nekem sikerült belemagyaráznom egy érdekes elméletet, amit majd később közkinccsé teszek.
Az sem semmi, hogy Reese sokat tűnődött azon, mitől olyan szomorkás Sarah azon a képen és kiderül, hogy pont miatta. Hát ez biztosan nem volt bent a top 10 indok listában!
Néhány érdekesség:
James Cameronnak ez volt a 2. (nem elírás! ) filmje. Az első a Piranha II. volt, ez után dolgozta ki a Terminator alapötletét, írta meg a forgatókönyvet Gale Anne Hurddel, aki később a felesége lett, és kezdett bele a forgatásba.
Arnoldot először Kyle Reese szerepében próbálták ki, de annyira megtetszett neki a kiborg szerepe, hogy végül ő kapta meg. Eredetileg a Vukovich nyomozót játszó Lance Henriksen lett volna a terminátor, neki Cameron kárpótlásul megígérte, hogy játszhat még robotot valamelyik filmjében, így lett ő a Bolygó neve Halál legendás androidja, Bishop.